Specjalne
Specjalne

Rekuperator z wymiennikiem obrotowym 500 m3/h

Rekuperator z wymiennikiem obrotowym 500 m3/h
Rekuperator z wymiennikiem obrotowym 500 m3/h Rekuperator z wymiennikiem obrotowym 500 m3/h Rekuperator z wymiennikiem obrotowym 500 m3/h
Model: Rekuperator ROTOR 0500 PBA(R) E5(6) EC
Dostępność: W magazynie
Cena: 8 302,50 zł
Cena netto: 6 750,00 zł

Orientacyjne koszty wysyłki: 165 zł
Ilość:  
   - LUB -   

Rekuperator obrotowy WNW 0500EC

 

Rekuperator z wymiennikiem obrotowym:

Wymiennik obrotowy zbudowany jest z wirnika, który pokrywają na przemian ułożone cienkie paski blaszek pofałdowanych i płaskich, tworząc wąskie, równoległe do osi wirnika kanaliki.  Powietrze wyciągane z pomieszczeń (ciepłe) przechodzi przez kanaliki ogrzewając je ,oraz woda zawarta w powietrzu, pod wpływem kontaktu z chłodną powierzchnią, zostaje wykroplona na niej. Po obróceniu  wirnika na stronę czerpni, powietrze świeże (zimne) w kontakcie z ogrzanymi kanalikami ogrzewa się, drobinki wody natomiast zostają odparowane do powietrza nawiewanego.  Wymienniki obrotowe charakteryzują się sprawnością do 85%, natomiast są one odporne na szronienie nawet w bardzo niskich temperaturach. Dużą zaletą tego typu wymienników jest całkowity odzysk wilgoci, dzięki czemu powietrze w nawiewane nie dość że jest ogrzane, to  jest od razu nawilżone. Przy centralach z obrotowym wymiennikiem ciepła nie potrzeba odprowadzać skroplin, ponieważ ich nie ma.

 

 

INFORMACJA TECHNICZNA O URZĄDZENIACH

Obudowa: Obudowa posiada konstrukcję dwuwarstwową- tzn. zewnętrzna warstwa wykonana jest z blachy stalowej ocynkowanej malowanej proszkowo- taki sposób malowania zapewnia szczelną powłokę z farby, która efektywnie i na wiele lat chroni przed korozją i wpływem czynników zewnętrznych. Wewnętrzna warstwa wykonana jest również z blachy stalowej ocynkowanej, natomiast przestrzeń pomiędzy warstwami wyściela wełna mineralna. Grubość ocieplenia- 50mm, na drzwiach pianka 30mm.Tak zbudowana obudowa zapewnie solidną konstrukcję pod podzespoły, jak również gwarantuje długoletnie użytkowanie centrali.

Panele boczne demontowane są z obu stron (uniwersalna obudowa prawa-lewa), z dociskiem za pomocą śrub z pokrętłem. Króćce przyłączeniowe kanałów wykonane z tłoczonej blachy stalowej z zaprasowaną uszczelką gumową. Centrala posiada 4 nóżki, istnieje możliwość podwieszenia centrali.

Wymiennik: Obrotowy- zbudowany z naprzemiennie ułożonych aluminiowych blaszek płaskich i pofałdowanych- tworząc kanaliki w których powietrze porusza się ruchem turbulętnym.

Filtry: aluminiowe prostokątne ramki filtra (wielokrotnego użytku), w których wymienia się tylko włókninę filtracyjną, zapewniają niskie koszty eksploatacji urządzenia. Standardowo tkanina EU4

Wentylatory: cichobieżne, niemieckiej firmy EBM Papst EC ( z elektroniczną komutacją). Wentylatory EC mają przewagę nad AC - są oszczędniejsze w zużyciu energii elektrycznej. Przy prawidłowo wykonanej instalacji praca centrali jest niesłyszalna nawet na maksymalnej wydajności.

Sterowanie: dostępne są 2 wersje sterowania pracą rekuperatora: E5- sterowanie automatyczne / E6- sterowanie automatyczne

 

W RAZIE DODATKOWYCH PYTAŃ LUB EWENTUALNYCH KONSULTACJI ZAPRASZAMY POD NUMEREM TELEFONU 605 203 402

Napisz recenzję

Twoje imię:


Twoja recenzja: Notatka: HTML niedozwolony!

Ocena: Negatywna            Pozytywna

Przepisz kod z obrazka:Powered by wkco.pl | 2014r